Narenciye Taşımacılığı
12.12.2022
  • URL Kopyalandı

Narenciye Taşımacılığı

Narenciye taşımacılığı profesyonellik gerektiren bir taşımacılık sürecidir. Sebze meyveler çabuk bozulan ürünler olduğu için zamanında ve doğru yükleme yöntemleri ile istenilen adrese teslim edilmesi gerekir. Taşımacılığın ilk şartlarından biri narenciye ürünlerinin tazeliğini kaybetmeden alıcıya ulaşmasıdır. Kaliteli ve güvenli hizmet anlayışı çerçevesinde sebze meyve taşımacılığı hizmeti sunan firmamız, bozulabilir ürün taşıma kurallarına uygun profesyonel bir ekip çalışması gerçekleştirir.

Günümüzde Narenciye Taşımacılığı

Lojistik sektöründe yaşanan gelişmeler içinde özellikle son yıllarda bozulabilir ürün taşımacılığı ileri seviyelere ulaşmayı başaran alanlardan biridir. Bozulabilir taşımacılık, uzun süre uygun saklama koşullarına uygun olacak şekilde gerçekleştirilen taşıma türüdür. Sebze ve meyve ilk sıralarda gelmek üzere taze ya da dondurulmuş et ürünleri ve balık, bitkiler ve çiçekler bozulabilir ürün taşımacılığı içinde yer alır.

Meyve ve sebze gibi ürünlerin tüm diğer bozulabilir ürünler gibi alıcılara en kısa sürede ve hasarsız bir şekilde teslim edilmesi bu taşımacılık türünün amacıdır. Özel donanıma sahip araçlarla gerçekleştirilen narenciye taşımacılığında, günümüzde gelinen noktada minimum hasarla teslimat yapılır. Narenciye taşımacılığı gerçekleştiren firmaların bazı önemli tedbirler alması gerekir.

Narenciye Taşımacılığında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

●       Ürünlerin bozulmaması için uygun saklama koşullarını sağlamak gelir. Eğer ürünler için uygun saklama koşulları oluşturulmazsa çabuk bozulabilen ürünler olması sebebiyle meyve ve sebzeler adrese ulaştığında tazeliğini kaybetmiş olabilir.

●       Narenciye sıcaklık değeri sınırları içerisinde ve büyük bir özenle taşınması gereken gıda ürünleri olduğu için tüm araçlarımız bu özelliklere uygun olarak donatılmıştır.

●       Sıcaklık ve nem ölçer cihazların yer verildiği araçlarımız yükleme öncesi ve sonrası mutlaka uygunluk kontrolüne tabi olur.

●       Araçlarımız narenciye kargo şartlarına uygun hijyen testlerinden geçtikten sonra taşımacılık hizmeti verir.

●       Narenciye taşımacılığı personelimiz bu konuda özel olarak eğitim almış kişilerdir.

●  Ürünlerin istiflenmesi tamamen meyve sebzelerin özelliklerine uygun olacak şekilde gerçekleştirilir.

●       Meyve ve sebzeler çabuk su salabileceği için su geçirmeyen ambalajlar ile korunması gerekir. Aldığımız bu önlemler sayesinde su salan ürün ve çevresinde yer alan diğer ürünler hasar görmez.

●       Tazeliğini koruması ve alıcıya en az hasarla ulaşması gereken ürünlerin, uygun gönderim koşulları sağlandıktan sonra transferi gerçekleştirilir.

Narenciye taşımacılığı hakkında daha detaylı bilgi almak için özmalı filosuyla hizmet veren Alper Lojistik müşteri hizmetleri ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.