ADR Taşımacılığı

ADR taşımacılığı, benzin ve siyanür gibi tehlikeli maddelerin ülkeler ya da şehirlerarası taşınması işlemidir. Çevrenin ve insanın güvenliğinin korunarak yüksek oranda sorumluluk gerektirir. Genellikle, karayolunun tercih edildiği bu taşımacılık modelinde coğrafi konum, altyapı yatırımları ve üretim çeşitliliği önemli bir yere sahiptir. Alper Lojistik’in kimya, petrokimya, ilaç ve madencilik gibi sektörlerde yer alan iş ortakları, firmanın gelişiminde kilit bir rol oynar. 

ADR Taşımacılığının Kuralları

ADR taşımacılık, her türlü yanıcı, patlayıcı, zehirli, bulaşıcı, radyoaktif ve aşındırıcı maddenin lojistiği ile gerçekleşir. Karayolu ile birlikte demiryolu, denizyolu, havayolu ve iç su yolları gibi ulaşım yöntemleri de kullanılır. Hizmetler birbirinden farklı uluslararası antlaşmalar kapsamında güvence altına alınır. Tehlikeli maddelerin taşınmasını içeren yönetmelikte gönderen, alıcı, maddeleri yükleyen, dolduran, boşaltan, ambalajlayan, kullanılan araçlar, yüklenici firmalar, şoför ve operatörler, işletmecilerin sorumlulukları ve çalışma şartları yer alır. Alper Lojistik, tehlikeli maddelerin güvenli ve sorunsuz bir şekilde taşınmasını sağlar. Alanında uzman ekip, yükün özelliğini dikkate alarak en uygun teslimat rotasını belirleyerek gerekli yasal, teknik ve sıhhi koşulların uygulanmasını öngörür. Maddenin yapısına uygun belgelere sahip olan araç edinilip lojistik süreci başlatılır. Taşıtların üzerinde bulunan uyarıcı levhalar, çevre güvenliği esas alınır.

ADR taşımacılığında paketleme, yükleme, gönderme, taşıma, alma ve boşaltma aşamaları değerlendirilir. ADR tehlike sınıfları 9 adet olup içerdikleri maddelere göre kategorize edilir. Bu taşıma modeline uygun antlaşma yapılarak insan sağlığı ve güvenliği ile çevre temizliği de dikkate alınır. Profesyonel bir ekip tarafından yürütülen bu lojistik süreci, olası kazalara önlem alır. Özel hususlar çerçevesinde taşınan tehlikeli maddeler, kullanılan ekipmanlar aracılığı ile de muhafaza edilir. Kısa ya da uzun mesafe fark etmeksizin tehlikeli madde lojistik kuralları uygulanır. Alper Lojistik, taşınacak ürüne uygun belgeli aracın seçilmesinden paketleme işlemine ve ürünlerin ulaştırılıp indirilmesine kadar bütün konularda son derece titizlikle çalışır. ADR taşımacılık alanında esnek lojistik çözümleri ile dikkat çeker. Alper Lojistik güvencesi ile tanışmak ve hizmetler hakkında bilgi almak için müşteri ilişkileri ekibi ile iletişim kurabilirsiniz.   

Teklif Alın
Kişisel verilerimin ve gerekmesi halinde özel nitelikli kişisel verilerimin burada yer alan Gizlilik Bildirimi kapsamında işlenmesine izin veriyorum